אודות

מורה הדרך דניאל ג'ינו מייסד EXPLORE-ISRAEL.COM נולד בחיפה גדל בשכונת נווה יוסף במורדות הצפון מזרחיים של הר הכרמל. סיים את לימודיו התיכוניים בבית הספר ליאו בק , (במגמות יהדות ותאטרון). במקביל ללימודיו התיכוניים התנדב במתנ"ס השכונתי בפרויקט "אתגרים" של החברה למתנ"סים כמדריך נוער בסיכון.

כשסיים את לימודיו התיכוניים ולאחר חווית ההתנדבות המחוננת עם הנוער בסיכון הבין כי יש עוד מקומות בהם צריך להתנדב ולשמש דוגמה, התמיין לשנת שרות כמדריך טיולים מתאם משרד החינוך במרכז חינוך והסברה כרמל של רשות הטבע והגנים, במהלך שנת השרות היה שותף לפרוייקטים רבים אשר חיברו וקרבו ילדים, נוער, חיילים, סטודנטים ומשפחות חזרה אל אתרי הטבע והמורשת.

לאחר שנת השרות עבר דניאל ג'ינו צפונה ורכז את אגף הנוער במושבה מגדל שלחופי הכנרת. במהלך תפקידו בנה תכניות הדרכה לנוער המקומי וראה את החשיבות בטיפוח מנהיגות צעירה כתנאי הכרחי להמשך ניהול חברה תקינה. התגייס לצה"ל כשהוא בן 20 והתנדב ליחידת הילת"מ של חיל הים הישראלי שבה שרת כחבלן וצולל מקצועי.

עם שחרורו חש שעליו להיות יסודי ולפני העלייה למטוס שייקח אותו להודו נפאל ולאוס החליט לערוך מסע חוצה ישראל על גבי סוסו. משסיים מסע זה הבין כי עליו להעמיק את ידיעותיו בתחום החינוך וידיעת הארץ, ראה והפנים כי החשיבות שבחיבור בין הארץ לאזרחיה הינה מרכיב חשוב בהווית החיים במדינה. בתקופת מסעותיו בחו"ל נחשף בפני קהלים רבים שבחלקם הגדול מצא חוסר הכרה עם נושאי המזרח התיכון על מרכיביו השונים והחליט כי חלק בלתי נפרד מתפקידו כמורה דרך הוא הסברה ישראלית שתביא לשינוי תודעתי בנושא וקירוב בני האנוש לאזורינו. במקביל דניאל ג'ינו מלווה ומדריך קבוצות בפרויקט תגלית ופועל למען מטרת קירוב וחיזוק זיקת השייכות של קהילות הגולה למדינת ישראל מתוך הרעיון כי מדינת ישראל מהווה את הבסיס ואבן הראשה של היהדות העולמית. דניאל ג'ינו, מורה דרך מוסמך המחזיק ברישיון משרד התיירות. סיים את הכשרתו כמורה דרך בבית הספר לתיירות של אוניברסיטת חיפה.